Webbilim.com'da çeşitli içerikler yer almaktadır. Nasıl yapılır, Nasıl içilir v.s. gibi tavsiyelere yer verilmektedir. Kendimiz için güzel gördüğümüz veya olsa iyi olurdu dediğimiz şeyleri sizler için derliyoruz..
Anasayfa / Blog / Pratik Bilgiler / Chrome Masaüstü Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Chrome Masaüstü Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Çeşitli web sitelerinden gelen masaüstü bildirimlerini durdurmak zor değil.

Web uygulamalarının her geçen gün geliştiği bugünlerde web siteleri hiç olmadıkları kadar faydalılar. Ancak çoğu modern teknolojide olduğu gibi sunulan yararlar beraberinde bazı rahatsızlıklar getirebiliyor. Söz konusu modern web siteleri olduğunda ise bu rahatsızlığın adı masaüstü bildirimleri.

Normal koşullarda kulağa oldukça iyi gelen anlık masaüstü bildirimleri, bildirim alınan web sitelerinin sayısı çoğaldıkça kuru gürültü seviyesinde düşebiliyor. Bu nedenle bazı kullanıcılar bu bildirimlerden tamamen kurtulmak isteyebilir. Bu yazımızda masaüstü bildirimlerinin nasıl kapatılabileceğini göstereceğiz.

Öncelikle Chrome’un sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine tıklayıp açılan listedeki Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerenin alt kısmında yer alan Gelişmiş ayarları göster seçeneğine tıklayarak ana ekranda bulunmayan ayarların görünmesini sağlayın.

Gizlilik sekmesi altında bulunan İçerik ayarları butonuna tıklayın.

Bildirimler sekmesi altında üç seçenek göreceksiniz:

  • Tüm sitelerin bildirim göstermesine izin ver
  • Bir site bildirim göstermek istediğinde sor
  • Sitelerin bildirim göstermesine izin verme

Chrome’da varsayılan olarak bildirimlerin sorulması seçeneği işaretlidir. Ancak bildirimleri tamamen kapatmak için üçüncü seçeneği işaretleyebilrsiniz.

Hakkında Hasan

Yıllar önce başladı bu hikaye. O zamanlar mynet kişisel sayfa oluşturmamıza olanak sağlamış biz dururmuyuz? Xat sohbet içeren hoş bir sayfa yapmışım, giren çıkan herşey çok iyi. Webmaster denilen dağarcığın içerisinde kayboldukca eski saf ve temiz sayfalardan eser kalmadı hep daha iyisi daha gelişmişi dedik.. Herşeyin hayırlısı...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 − 60 =

WeBBilim.Com