Sıradaki içerik:

Yeni işletim sistemi “Huawei Harmony” için geri sayım başladı!

e
sv

“Bu Sayfa Google Haritalar’ı Doğru Şekilde Yükleyemiyor” Hatası ve Çözümü

Fiziksel konumları olan bir işletme sahibi olanlar için Google Haritalar’ı resmi web sitelerine yerleştirmek bir zorunluluktur.

Harita, kullanıcıları belirli bir yere yönlendirmenin en kolay yoludur ve Google Haritalar’ın seçkin yazılımını kullanırken kullanıcıların ilgisini çekmek için de bir aracıdır. Geliştiricilerin web sitesine bazı kod satırları eklemeleri yeterlidir; Google sihrini yapar ve konumunuzu hemen listeler.

Bununla birlikte, eklenmesi basit olsa da, beklenmeyen bir hatayla karşılaşmak düşünülemez değildir. Bu hatalardan biri “Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatasıdır, bazen farklı bir şekilde ifade de edilebilir.

Bu hata oldukça sık karşılaşılan ve neyse ki bazı mantıklı ve kolay anlaşılır açıklamalara sahiptir. Daha fazla bilgi edinmek ve ziyaretçilerinizi rahatsız etmeye başlamadan önce düzeltmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Google Haritalar Neden Yüklenemiyor?

Google Haritalar Sorunu

Google Haritalar Sorunu

Önceden böyle bir hata alınmazken şimdi neden hata ile karşılaşıyoruz? Geçmişte, “Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatası, Google başka prosedürler yürüttüğü için bir sorun teşkil etmedi.

Daha sonra Google prosedürlerini değiştirdi ve şimdi Google Haritalar’ı kullanmak için bir Google API anahtarı ve bir Google Cloud Platform faturalandırma hesabı istemeye başlandı. Bu değişiklik 11 Haziran 2018’de uygulandı. O zamandan beri, “Bu Sayfa Google Haritalarını Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatası, değişiklikten haberdar olmayanlar tarafından daha sık karşılaşılıyor gibi görünüyor.

Bu nedenle, bu hatanın arkasındaki ana neden API anahtarı gereksinimidir. Google Haritalar, aylık olarak çok fazla sayıda görüşe sahip (100.000’den fazla) önemli web sitelerine yerleştirildiği için, şirket, yüksek hacimli kullanıcılar için ücret ekleyerek para kazanmanın bir yöntemini düşünüyordu.

API, çok fazla isabet almayan küçük web siteleri için hala ücretsizdir, ancak şimdi daha büyük web siteleri API’yi kullanmak için ücretlendirilir.

Bir kişi API’ye kaydolduğunda, ilk yıl boyunca kullanmak için 300 ABD Doları değerinde kredi ve her ay için 200 ABD Doları değerinde ücretsiz kullanım kredisi alır. Küçük web siteleri normalde, kredi için ödeme yapan bu sınırlara ulaşmaz. Ancak, daha büyük web sitelerinin, 100.000 sınırını aşan her 1000 görüntülemede 1.60 dolar ödemesi gerekecektir.

Web sitenizde çok miktarda trafik varsa ve kullanıcıların haritaya günde 500 defadan fazla erişeceğinden %100 emin değilseniz, Google’ın API’sini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Emin değilseniz sitenize maksimum bir sınır ekleyebilirsiniz.

API ile ilgili diğer problemler şunlardır:

 • Eksik API anahtarı hatası – Google Haritalar API mevcut değil
 • API anahtarı etkin değil
 • API anahtarı geçersiz
 • API anahtarı, URL’nizle uyumlu değil

Bilmeniz Gereken Önemli Bilgiler

google haritalar hata çözümü

2018’deki prosedür değişikliğinin yanı sıra, “Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatasının görünümünü anlamanıza yardımcı olabilecek Google Haritalar’la ilgili bazı gerçekleri de bilmelisiniz:

 • Tüm Google Haritalar projelerinin bağlantılı bir faturalandırma hesabına sahip olmaları gerekir.
 • Geçerli bir API anahtarı mevcut değilse, harita daha düşük bir çözünürlükte görüntülenecek ve üzerinde filigran olacaktır.
 • Hesaba bağlı kredi kartı geçersizse veya ücretsiz harita görüntüleme sayısı aşılmışsa, “Bu Sayfa Google Haritaları Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatası görünecektir.

“Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” İçin Olası Düzeltmeler

Artık API’nin nasıl çalıştığını ve hangi gereksinimleri kullanacağınızı bildiğinize göre, hatayı nasıl düzelteceğinizi öğrenmenin zamanı geldi. Özellikle Dikkat etmeniz gereken hususları resimli olarak anlatmaya çalıştım.

Google Haritalar Hatasının Çözümü

“Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatası bir faturalandırma sorunundan kaynaklandığında, sitenizin diğer ziyaretçileri dahil herkes bu iletiyle karşılaşacaktır.

Bir web sitesi sahibi olarak, “Bu web sitesine sahip misiniz?” Seçeneğini tıklayabilirsiniz ve haritayı tekrar çevrimiçi hale getirmek için gerekli değişiklikleri yapmaya başlayabileceğiniz Google Haritalar Platformu’na yönlendirilirsiniz .

Platforma ulaştıktan sonra “Başla” butonuna tıklamanız ve sorunu çözmek için Google’ın sihirbazını kullanmanız gerekir. Bir iletişim kutusu görünecek ve bir dizi soruyu yanıtlamanız gerekecek.

google haritalar hata çözümü

 

google haritalar hata çözümü

Yeni bir proje başlatın, bu proje için faturalandırma seçeneğini etkinleştirin (websiteniz limitlere uyduğu sürece herhangi bir para ödemeseniz) ve talimatları uygulayın.

google haritalar hata çözümü

YouTube Red aboneliğinize veya mağazadaki diğer uygulamalara bağlı bir fatura hesabınız varsa, kredi kartı bilgilerinin zaten orada olması gerekir.

İlk kez bir hesap oluşturuyorsanız, kredi kartı bilgilerinizi vermeniz istenir. Yine, günde 500’den fazla hit alma ihtimalinin çok düşük olduğu küçük bir web sitesine sahipseniz ücret alınmayacağını unutmayın.

google haritalar hata çözümü

İşlem burada sona eriyor ve hemen API anahtarınızı kullanabilirsiniz.

Yeni API Anahtarı Oluşturmak

Sıfırdan yeni bir Google API anahtarı oluşturmanız gerekirse, Google Haritalar Platformu’na gitmeniz gerekir . İşlem, daha önce bahsedilen işlemlere benzer, ancak bazı farklılıklar vardır. Bu iletişim kutusuna bir kez daha ulaşın:

google haritalar hata çözümü

Haritaları, Rotaları ve Yerler’i işaretleyin ve ardından Devam Et’i tıklayın. Tüm bu seçeneklerin en iyi kullanıcı deneyimi için olduğunu söyleyebiliriz. Mevcut Google hesabınıza giriş yapın veya Google’a kayırlı değilseniz Google hesabınızı oluşturun . Daha önce olduğu gibi, yeni bir projeye başlayın ve bir sonraki adıma geçin.

Google size ücretsiz kredi sunsa bile, ödeme bilgilerinizi girin . API Konsolunuza gidin ve API anahtarınızın yalnızca sitenizde kullanılabildiğinden emin olun. Bunu, Uygulama kısıtlamalarına erişerek daha sonra “HTTP yönlendirenleri” ne getirin ve ardından alanınızın adını yazın.

google haritalar hata çözümü

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, Kaydet’i tıklayın. API anahtarını kopyalayın, çünkü haritayı web sitenize geri döndürmek için ihtiyacınız olacak.

google haritalar hata çözümü

Web siteniz WordPress tabanlıysa, Google API Anahtarınızı bir WordPress eklentisine veya ayarlarınızın diğer bölümlerine yapıştırmanız gerekebilir.

Bu sayede “Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatası giderilmiş oldu. Makaleyi sıkılmadan okuduysanız ve işlemleri yaptıysanız bu sorundan kurtulmuş oldunuz. Tebrik ederim 🙂

Kontrol Edilecek Diğer Unsurlar

Sorun devam ederse, hatanın ortaya çıkmasına neden olabilecek diğer olası konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Onlardan bazıları:

 • Önbellek hataları – 5 ila 10 dakika bekletmek ve sayfayı yenilemek veya önbellek verilerini silmek sorunu çözebilir.
 • Konsol sorunları – konsol ayarlarını kontrol edin ve uyarıları dikkate alarak sorunu çözümleyin.

KAPANIŞ

“Bu Sayfa Google Haritalar’ı Düzgün Şekilde Yükleyemiyor” hatasını düzeltmek zor değil, ancak Google’ın faturalandırma işlemi de dahil olmak üzere protokolde yaptığı herhangi bir değişiklikle ilgili olarak güncel olmalısınız.

Google Haritalar birçok nedenden dolayı yüklenmiyor. Durumunuza en uygun çözümü bulmanız gerekiyor. Yukarıda verilen çözümlerden en az biri sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Hepsi başarısız olursa, doğrudan Google Destek ile bağlantı kurmanızın zamanı gelmiş olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Anonim8 ay önce
 • bu sorun gerçekten çok sinir bozucu paylaşım için teşekkürler

 • Mustafa11 ay önce
 • Bu sorunu geniş kapsamlı açıklayan bi sizsiniz sanırım gerçekten tebrik ediyorum. Şuan makaleyi mobilden okudum ancak pc açtığımda hemen deneyeceğim. Bu sorun gerçekten can sıkıyor. Tekrar teşekkür ediyorum sizi takibe aldım webbilim 😉

  • Hasan Uçar11 ay önce
  • Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum. Takıldığınız yer olduğunda yorum yapmaktan çekinmeyin 😊