İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin Nasıl Yükselir? Bitcoin Zirveye Gidiyor

Bitcoin Nasıl Yükselir? Bitcoin Zirveye Gidiyor

Son dönemlerde büyük bir yükselişe geçen Bitcoin yükselişini neye borçlu? Bitcoin yükseliş trendi yakalamasının arkasındaki sebepler neler?

Bitcoin Nasıl Yükseliyor?
2

Son dönemlerde popüler olan kripto para birimleri içerisinde yer alan Bitcoin nasıl yükselir sorusuyla gündemde önemli bir yer tutuyor.

Kripto para piyasaları içerisinde yer alan çok yüksek hacme sahip birim olan Bitcoin fiyat artmasıyla son zamanlarda gündeme geldi. 3 seneden sonra yeniden Bitcoin’in fiyatı, 19 bin dolar üzerine çıktı. Bitcoin 19 bin doları aştıktan sonra da kar satışlarıyla dikkat çekti. Uzmanlara tarafından;  Bitcoin’in fiyatlarının artmasında; pandeminin, kurumsallaşmış yatırım şirketleri tarafından Bitcoin’e ilgisi ve üretimde ki ekonomik düşüşlerin olduğu söyleniliyor.

Bitcoin Yükselişinde Kurumsal Yatırımcı Etkisi

Mayıs ayından bu yana Bitcoin üretiminde, yar yarıya önemli otomatik düşüşler oldu. Fakat pandeminin etkisi, ABD seçimleri belirsizlikleri ve küresel ekonomi konuları; Bitcoin yükselişi ile ilgili hususu da önemli ölçüde etkiledi. Özellikle uzmanların belirttiği üzere, yaz döneminden bu yana kurumsal yatırımcılar Bitcoin adlı kripto parayı zaten portföylerine dahil etmek için çalışmalar yaptılar. Square, Fidelity ve Bakkt Grayscale tarzında Bitcoin alımları, satımları hizmetlerini yürüten Batılı finansal kurumlar haricinde PayPal adı verilen oyuncularda eklenmiştir.

JP Morgan, Deutsche Bank ve Citibank gibi finansal kuruluşlarda son zamanlarda yatırım notlarına, Bitcoin için 21.yy altını şeklinde söz etmişlerdir. Aynı zamanda Citibank 2021 Aralık dönemi için 300 bin dolarlı fiyat vererek de dikkatleri daha çok üzerine çekmiştir. Özellikle Bitcoin son durum bazında bakıldığında, daha çok rağbet gördüğü ve sığ piyasadan çıktığını söyleyebiliriz. 2021 senesinde Bitcoin, ödeme aracı olmanın yanında; dijital maden, dijital altın ve dijital varlık olarak da karşımıza çıkacak.

Bitcoin 2020 En Yüksek Arama Oranına Ulaştı

Diğer kripto paralarıyla beraber Bitcoin’de yüksek arama hacmine ulaştı. Bitcoin nasıl yükselir; özel, kamu ya da birey olmak üzere tüm kurumlar açısından pozitif bir etki yaratmıştır. Google trendlerine baktığımızda, 2020’de ki en yüksekte ki arama sayılarına da ayrıca ulaştığını söyleyebiliriz. Böyle bir durumu 2017 senesinde en son görmüştük.

Tabi ki bu bağlamda da, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i özellikle vadeli işlemlere dahil ettiler. Kurumsal yatırımcılar konuyla alakalı olarak şu sıralar, çıkış trendine bağlı olarak temel gelişmelerden bahsettiler. Uzmanlara göre Bitcoin yükselişi; Paypal ve JP Morgan’dan gelen olumlu haberlere, Almanya’ya ait Bitwala Bankasının Bitcoin’in hesabına faiz ödemeleri yapmasına ve  Biden’in seçilmesine bağlanmıştır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap