İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin Nasıl Alınır / Satılır?

Bitcoin Nasıl Alınır / Satılır?

Son günlerde artan kripto para fiyatlarıyla birlikte piyasa hacmi yükseldi. Bitcoin almak veya satmak isteyenler için tüm detayları yazımızda derledik.

Bitcoin Nereden Alınır?
1

Günümüzde fazlasıyla popüler olan dijital para olan Bitcoin alım satım işlemleri hakkında yazımızda kısaca bilgiler derledik. Elektronik ödeme yöntemi olarak bilinen kriptolu para birimi Bitcoin, BTC şeklinde kısaltmaya sahiptir… 2009 senesinde Satoshi Nakamoto mahlasına sahip kişi tarafınca açık kaynaklı kodla piyasaya sunulmuştur. Bitcoin ağı üzerinde yer alan kayıtlar herkes tarafından görülen defterde açıkça belirtilmiştir. Bahsettiğimiz bu defterde herhangi yönetici yoktur. Bu yüzden de hem şeffaftır hem de merkeziyetsiz olarak bilinir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alım işlemi için öncelikle platformda ki kriptolu para borsasına üye olmanız gerekiyor. Platform üzerinden, “Hesap Oluştur” sayfasına tıklayıp hesap açabilirsiniz. Platformda ki cüzdanınıza yatırdığınız TL ya da Bitcoin bakinizle kolaylıkla alım, satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda platformun ana sayfasına girip “Cüzdanlarım/ Bitcoin Al ve Sat” kısmından da, hesabınıza yatırdığınız; Bitcoin bakiyenizi de satabilirsiniz. Bu satım işlemini, Bitcoin kur fiyatıyla miktarını girip sonrasında sat butonunu tıklayıp yapabilirsiniz. Butona tıklama işlemini yaptıktan sonra satış emrini girip satarak TL bazına da çevirebilirsiniz. Sonrasında bakiyenizi bankada ki hesabınıza çekme ihtimaliniz olur.

Yukarıda işlem dışında Bitcoin alımı şu şekilde de yapılabilir. Platform üzerinden cüzdanınızda ki banka hesabından veya Papara aracısı şeklinde yatırdığınız TL bakiyesiyle “Cüzdanlarım/Bitcoin Al Sat” kısmına öncelikle giriniz. Sonrasında almayı düşündüğünüz Bitcoin için alım emrini vererek; kolayca Bitcoin’i alabilirsiniz. Arkasından da bakiyenizi diğer konumda olan Bitcoin cüzdanınızda ki “Cüzdanlarım/ Bitcoin Çek kısmından gerekli görülen tüm bölümleri doldurup kolayca çekebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin fiyatı açısından incelendiğinde, arz ve talep bazında değişim yaşandığını söyleyebiliriz. Bitcoin alımı eğer dünya genelinde devam ediyorsa, artışlar gözlenir. Fakat alımla ilgili herhangi bir durum söz konusu değilse de, düşüşler meydana gelir.

Kısacası Bitcoin kullanımı konusunda; dünyada ki alımlarla, satımlara bakmak en doğrusu olacağını söyleyebiliriz. Çünkü çok önce ki yıllarda Bitcoin fiyatı yükseklerdeyken para kayıpları yaşayan çok kişi olmuştur. Bu yüzden kulaktan kulağa yayılan doğruluğundan emin olmadığınız bilgilerle kesinlikle Bitcoin alımı yapmayınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sizin de bahsettiğiniz ve uyardığınız gibi, analizler yapmadan kimsenin coin borsalarına girmesini önermiyorum. Kaş yapayım derken göz çıkartma ihtimaliniz oldukça fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.