Babasını Emziren Kadın Hikayesi! – Ünlü Hikaye

Cimon ve Pero’nun ünlü hikayesi

Rivayete göre dönemin iktidarı tarafından bir şeyleri itiraf ettirmek üzere Cimon adında kumaş tüccarı yaşlı bir adam açlığa mahkum edilir.

Yeni doğum yapan kızı Pero ise, büyük zorluklarla gardiyanlara rüşvet vererek babasını ziyarete gider ve babasını ölümden kurtarmak için kendi sütüyle onu emzirir. Pero günde sadece 20 dakika görüş hakkı olan babasını görme iznini her gün kullanır ve bir gün çocuğuyla cezaevine gider. Babasının yanına koruma ve gardiyanlardan dolayı yiyecek sokmak yasaktır. Tam çocuğunu emzirecekken gözü gardiyana takılır ve izin ister. “Çık çocuğumu emzireceğim” dedikten sonra gardiyan çıkar. Karşısında bitkin duran babasına işaret ederek öteki göğsünü babasına yaklaştırır ve emmesini ister.

Pero her gün 20 dakika mutlaka görüş alır ve babasına ayırdığı göğsünden çocuğuna süt içirmez. 40 gün beklerler fakat Cimon ölmez. Üstelik bu yöntemi kimse akıl edemez. Sonrasında Cimon ile Pero’nun cadı ve üstün güç olduklarına dair söylentiler çıkar. Kimi kaynaklarda kralın baba ve kızın gazabından korktuğu için Cimon’u serbest bıraktığı, kimi kaynaklarda da gardiyanların fark etmesi ile fedakar davranışlarından dolayı serbest kaldığı ifade edilir.

5 0 0 1 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Uygun Fiyata Alınabilecek Mini Karavan Modelleri!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478