1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 2021 Yılında Windows 10’a Gelmesi Beklenen Özellikler

2021 Yılında Windows 10’a Gelmesi Beklenen Özellikler

Windows 10 Güncellemesi 2021
3

Windows 10 günümüzde en fazla kullanılan Windows sürümüdür. İşletim sistemleri arasında liderliğin başını çeken Microsoft’un Windows’u 2021 yılında Windows 10 işletim sistemine pek çok yenilik getirecek. Bu yenilikleri kullanıcılar merak içerisinde beklemektedirler. Bu meraklarını internette Windows 10 2021 ve 2021 Windows 10 güncellemesi diye aratarak göstermektedirler.

Windows 10 20H2 güncellemesi geçen ay tüm Windows kullanıcılarının erişimine açılmıştı. Bu güncellemede çalışmalar ve yenilikler halen sürmektedir. Çalışmalar sürerken Windows 10 kullanıcılarını oldukça fazla heyecanlandıran bazı özellikleri de içerisinde bulundurmaktadır. Bu anlatacağımız özellikler 2021 yılının ilk çeyreğinde erişime sunulmayabilir fakat 2021 yılında kesin kullanacağımız özellikler. Windows 10 2021 güncellemesi bu yazımızda maddeler halinde sıralamaya çalıştık. Bu maddeleri okuduğunuz zaman merakınız bir nebze dinecektir.

Ekran Kaydı Özelliği

Bu özellik hali hazırda bulunan Game Bar uygulamasında bulunmaktadır. Fakat Microsoft yetkilileri bu özelliğin Game Bar dışında olacağını söylediler. Microsoft bu ekran kaydı özelliği ile kullanıcılarına geniş kapsamlı ekran kaydı alma imkanı sunmayı hedeflemektedir.

Her Zaman Üste Yeniliği

Windows 10 üzerinden istediğimiz uygulamanın üste kalması eski sürüm ile mevcut değil. Bu özelliği üçüncü parti yazılımları ile elde edebiliyoruz ama ne kadar stabil çalıştığı ortada. Bu özellik sayesinde seçtiğimiz uygulamayı kaybolmadan diğer uygulamaların üstüne geçirmemize olanak sağlayacak.

Hızlı Sonlandırma Seçeneği

Görev yöneticisi tarafından yaptığımız bu eylemi klavyede 3 tuş kombinasyonu ile yapmaktayız. Bu durumda bizi biraz uğraştırmakta ve yormaktadır. Windows 10 2021 güncellemesi ile gelecek hızlı sonlandırma özelliği oyunları veya programları tek tıkla sonlandırma seçeneğini bize sunacak.

İmleç Bulma

İmleç bulma özelliği sayesinde klavyede kısayol tuşuna bastığımızda karşımıza bir İmleç bulucu aracı çıkacak.

Metin Yapıştırma Özelliği

Kimi zaman e-postadan veya farklı kaynaktan kopyaladığımız metinler aldığımız gibi özelliklerini korumaktadır. Bu metin yapıştırma özelliği sayesinde metinleri standart (Calibri) halde yapıştırmamıza olanak sağlamaktadır. Bu özellik tüm Windows 10 uygulamaları için gelmesi bekleniyor.

Yazı Çeşidi Oluşturma

Bu yazı çeşidi oluşturma özelliği bizlere birçok farklı tarzda yazı tipini kullanmamızı sağlıyor.

Color Picker 2

Bu özellik içerik üreticileri tarafından fazlaca beklenmektedir. Color Picker 2 ile web sitenizdeki renkleri pratik bir şekilde tanımlamanıza olanak sağlayan bir özellik olacak.

Tasarım Değişimi

Windows 10 2021 güncellemesi ile belki de en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Windows 10’a gelen güncelleme ile tasarımın çok değişeceğini düşünmüyorum. Gelecek olan güncelleme Windows 10’un geleneksel yapısını koruyacağı fikrindeyim. Güncelleme ile sadece görsel iyileştirmeler yapılabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webbilim.com l Kurucu ve Yönetici İnternete olan ilgisini ve bilgisini yazıya aktararak fayda sağlamak isteyen teknoloji aşığı bir karakteristik.

Yorum Yap